Художник Василь Павук

Буква "Н" із серії "Вісім букв про Бережани"

Картон, олія. 2000 рік виконання. Розмір: 20х30 см
В колекції Бережанського краєзнавчого музею

Текст, що на виставці 2000 року додавався до робіт:

"Виставляючи такі твори, у такому обрамленні – наважуюсь на коротких коментар, бо знаю, що майже для всіх бережанців (різного віку) мистецтвом є лиш те, що їм подобається, а те, що їм подобається – є чи немистецтвом, чи неуцтвом, чи незграбністю…

Ці вісім творів мають назви: «Б», «И», «Р», «И», «Ж», «И», «Н», «И» і складають собою серію, що називається «Вісім букв про Бережани». І є такими ці твори, автор того свідомий, що мало кому із бережанців сподобаються. Вони не акуратні. А хіба мистецтво зобов’язане щоразу бути акуратним? Вони незрозумілі. А хіба мистецтво зобов’язане бути для кожного зрозумілим? Скаже якийсь глядач – «вони такі, що кожен, навіть дитина, без мистецької освіти так намалює!» Скажу – хіба що перемалює, але без залежності від мене, ніхто ніколи не намалює так як я, навіть коли разом сядемо щось малювати – ви намалюєте або гірше (для когось) за мене, або краще (для когось) за мене, але ніколи так як я. І я не намалюю так як ви. Бо мистецтво якраз цінне суб’єктивізмом, індивідуалізмом, цінне не конвеєром (на якому штампують політиків портрети чи труси – вони також потрібні), а неповторністю думок, почуттів, порухів митця.

Можливо, ви вважаєте, що я просто-на-просто не вмію малювати? Вважаю, що вмію. Якщо ж на усі поставлені в цьому короткому роз’ясненні запитання відповіли ви «так», то ви, панове, на мою зовсім суб’єктивну думку, відстали від понять про Мистецтво не на двадцять п’ять, а на сто двадцять п’ять років.

З повагою автор, В.Павук. Серпень 2000-го року."

На головну сторінку сайту
художника Василя Павука

www.artpavuk.com

 

Пишіть у будь-який час на електронну пошту:
pavuk@ber.te.ua
vasylpavuk@gmail.com

Дзвоніть Василеві Павуку вдень:+380676998732
Залишіть свій запис, коментар у віконечку книги відгуків на головній сторінці сайту.

 

Василь Павук - арт-сайт (сайт про малюнки та малювання) - 2011-2013 рр


free counters