На головну сторінку


 

   

Одна із п’яти персональних виставок, що тривали в 1999 році в Тернопільському художньому музеї, мала назву
«Паламарки»

Мінімум кольорів, лаконічне зображення, відчуття присутності світла (можливо сонячного) через зображення тіні від предметів, істот; при потребі, доповнюючий текст, верлібр.

Назва мені приснилася. Можливо слово «паламарки» походить від слова «паламар». З давніх-прадавніх часів - як палати, палити; як вогонь; паламар, як служитель світла, оберігач вогню.

В Інтернеті можна знайти інше тлумачення слова «паламар», як назва прислужника у церкві, що попередньо походить від слова «пономар» чи грецького «парамонар». Маю на увазі, що назва серії малюнків, яку вживаю - паламарки - походить від кореня "пал", палати, палити, тобто освітлювати, гріти та слова "марка", як зображення чи знак. Паламарки, або по-іншому, світлознаки, світлотвори тощо. І навіть якщо це прохолода синьої, голубої фарби, то через присутність освітлення, чи тіней від світла.

Тут представлені не всі малюнки, що були на виставці. Кілька малюнків було віддано з виставки. Тоді я не думав про те, що нині мені би пригодилися і фото цих малюнків, і знати у які руки, колекції, вони потрапили, де саме знаходяться. Пригадую тільки, що я тоді торгувався із якоюсь жіночкою, говорила, що викладала у котромусь Тернопільському вищому учбовому закладі і виїжджала за кордон, наскільки зрозумів, на проживання. Можливо, колись зголоситься - і цей розділ віртуальної галереї-виставки буде доповнено.

Ймовірно, що буду продовжувати малювати нові паламарки.


Натискайте на зображення - збільшується,
там під кожним малюнком є текст.


 Василь Павук

"Вишивані хатки"
Малюнок із серії "Паламарки"

Папір, гуаш
1999 рік виконання
Розмір: А3

Напис на малюнку:
"Серед зими
залиті сонцем
вишивані хатки
і вуйко щирий
непрямо-прямо-п’яно
йде си прилігти"

 
Написи під іншими малюнками
читайте збільшивши зображення
(натискайте на малюнок
він збільшитися)


 

 

 


 

 
 

  
 


   

Василь Павук - арт-сайт (сайт про малюнки та малювання) - 2011 р.